Zimowe Otwarte Mistrzstwa Polski w pływaniu w kategorii Masters - Olsztyn 21-23.10.2016

Aktualności

Olsztyn przywitał uczestników tegorocznych Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Masters mało serdecznie - chłodem i nieustannym deszczem. W przeciwieństwie do organizatorów, Stowarzyszenia Pływackiego Masters Olsztyn - ci spisali się na medal. Sprawna organizacja zawodów, przyjazna atmosfera rywalizacji i przepiękny, funkcjonalny obiekt Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera w Olsztynie złożyły się wyjątkowo udane zawody.

Udane, lecz wyczerpujące. Trzy dni rywalizacji, cztery bloki startowe, do ośmiu startów indywidualnych na osobę, plus starty w sztafetach. Uczestnicy przybyli bardzo licznie i z zaplanowanych 2337 startów indywidualnych i 161 sztafet odbyła się większość. Wysiłek fizyczny, dla mięśni, ale i psychiczny, bo to także próba siły woli i odporności na stres.

Jak w tym wszystkim odnaleźli się pływacy Masters Wisła Kraków? Wiślacy, reprezentanci jednego z 81 zgłoszonych do zawodów klubów z 10 krajów, spisali się - chciało by się powiedzieć „jak zwykle” - świetnie. Reprezentacja była tym razem niewielka, zaledwie siedmioosobowa: Magdalena Drab, Paulina Palka, Małgorzata Wach, Ewa Rupp, Jerzy Korba, Konrad Plutecki i Grzegorz Grzybczyk. Mimo tak nielicznej obsady zawodów Wiślakom udało się przywieźć aż 31 medali: 10 brązowych, 10 srebrnych i aż 11 złotych! 

Pozostaje pogratulować zdobywcom medali i życzyć im dalszego poprawiania umiejętności na treningach, pobijania własnych życiowych rekordów i podobnie udanych zawodów w przyszłości.

 

Galeria zdjęć: 

Sponsorzy
Partnerzy

Facebook
Wizyty
Dzisiaj: 4
Wszystkie: 198174